امام جمعه شهر صدرا عنوان کرد:

معرفی شدن صدرا به عنوان شهر دوستدار کتاب توانسته است این شهر را با رویکرد فرهنگی و ادبی در ابعاد ملی مطرح کند
    
تعداد بازدید: 258
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1402/6/4

کسب این رتبه سهم ارزنده ای در معرفی صدرا در سطح ملی داشته است

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا، حجت الاسلام سید عباس موسوی از برگزاری این رویداد فرهنگی در سطح کشور به نیکی یاد کرد و افزود: کتاب و کتابخوانی زمینه های رشد و بلوغ فکری جامعه را پدید می آورد و قرارگرفتن شهر صدرا در جمع بهترین شهرهای دوستدار کتاب کشور را پاس می داریم.

وی با ارایه توضیحاتی پیرامون این جشنواره فرهنگی گفت: در مراسم انتخاب برترین شهرهای دوستدار کتاب که در مردادماه سال جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مقامات ارشد کشور در تهران برگزار شد، شهر صدرا از میان 105 شهر شرکت کننده توانست در جمع 12 شهر برگزیده پایتختی کتاب ایران اسلامی قرار گیرد.

او با تقدیر از تلاش های همه جانبه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا که زمینه ساز این موفقیت فاخر شدند، اظهار داشت: از شهرداری و شرکت عمران صدرا، کتابخانه های عمومی فارس و همه نهادها و دستگاه هایی که در این موفقیت بزرگ سهمی داشتند، قدردانی می شود.

او با بیان این که کسب این رتبه سهم ارزنده ای در معرفی صدرا در سطح ملی داشته است، اظهار داشت: معرفی شدن صدرا به عنوان شهر دوستدار کتاب توانسته است این شهر را با رویکرد فرهنگی و ادبی در ابعاد ملی مطرح کند که دستاورد بزرگی محسوب می شود.

امام جمعه شهر صدرا با تاکید بر این موضوع که چنین موفقیت بزرگی باید زمینه ساز گام های بلندتری در آینده شود، بیان داشت: شرکت عمران صدرا در صدد ساخت یکی از بهترین و بزرگترین کتابخانه های جنوب کشور در این منطقه است. در همین راستا پیمانکار این پروژه مشخص شده و در مردادماه و در استانه هفته دولت شروع بکار کرده است .

حجت الاسلام موسوی با اشاره به این موضوع که کمبود کتاب و کتابخانه در شهر صدرا باید مرتفع شود، بیان داشت: برخورداری از کتاب و کتابخوانی به تنهایی راهگشا نیست و در کنار توسعه سخت افزارهای کتابخوانی باید تلاش بیشتری برای گسترش و نهادینه سازی فرهنگ کتابخوانی صورت گیرد.

 


او بیان داشت: متاسفانه سرانه کتابخوانی در کشور ما در حد مطلوبی قرار ندارد و این شایسته ملت بزرگ مسلمان ایران که پیرو راستین پیامبر اسلام ص و ائمه اطهار ع هستیم، نیست. در سیره پیامبر اکرم ص و ائمه اطهار بارها نسبت مواهب اندیشیدن، مطالعه و تفکر عمیق تاکید شده است.

امام جمعه شهر صدرا در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد: با کاهش بهای کتاب، اقشار بیشتری از جامعه به این کالای ارزشمند فرهنگی دسترسی خواهند یافت و امیدواریم خانواده ها جدیت بیشتری در زمینه کتابخوانی فرزندان نشان دهند تا نسلی فرهیخته و دیندار برای آینده اسلامی پرورش یابد.

گفتنی است در هشتمین دوره رویداد «پایتخت کتاب ایران» ۱۰۵ شهر فعالیت‌های خود را به دبیرخانه فرستادند که از این تعداد ۷۶ شهر به مرحله نهایی راه پیدا کرده و پس از انجام مراحل داوری‌ ۱۲ شهر به عنوان نماینده هشتمین دوره پایتخت کتاب انتخاب شدند و شهر صدرا از استان فارس در جمع 12 مقام برتر این دوره قرار گرفت.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.