پیمانی مدیر برگزاری جایزه ادبی صدرا خبر داد

تمدید مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ادبی شهر صدرا
    
تعداد بازدید: 205
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1401/9/19

مدیر برگزاری جایزه ادبی صدرا از تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۱۵ دی ماه خبر داد. 

مدیر برگزاری جایزه ادبی صدرا از تمدید مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا ۱۵ دی ماه خبر داد.به گزارش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا، پیمانی با بیان این که نخستین جشنواره ادبی شهر صدرا در سه قالب طنز اجتماعی (نظم و نثر)، داستان کوتاه و شعر(آزاد و کلاسیک) برگزار می شود، اظهار داشت: شرکت در این جشنواره برای تمامی هموطنان آزاد است.
وی با تشریح برخی از اهداف این رویداد فرهنگی گفت: شهر جدید صدرا دارای تنوع قومیتی است و یکی از اهداف کلان این جشنواره تقویت ریشه های هویتی و همگرایی با توسل به غنای ادبیات است. به موازات آن تلاش داریم تا مشارکت های اجتماعی شهروندان را در رویدادهای فرهنگی تقویت کنیم.
فاطمه پیمانی به ژرفای نخستین جایزه ادبی صدرا هم اشاره ای داشت و گفت: از شهر جدید صدرا با عناوینی نظیر «شهرآینده» و «شهرفردا» یاد می شود و برگزاری این رویداد ادبی نوعی رفتار فرزانه و فرهیخته است که با نو بودن شهر صدرا تناسب دارد. به بیانی دیگر نخستین جایزه ادبی صدرا در لایه های پیدا و پنهانش دارای بلاغت فکری ارزشمندی است که زمینه رشد فکری جامعه را فراهم می سازد.
او نقش مبانی هنری را در ارتقا فرهنگ شهروندی ارزنده ارزیابی کرد و افزود: این جشنواره فرصت مناسبی است تا با بهره گیری از اساتید حوزه ادبیات به پرورش استعدادها همت گماشته و جلوه فرهنگی شهر صدرا را به کشور معرفی سازیم.
مدیر برگزاری جایزه ادبی صدرا با انتقاد از بی توجهی هایی که در حوزه های فرهنگی در جامعه باب شده می افزاید: غفلت و به حاشیه راندن مقوله فرهنگ تاوان سنگینی دارد که در جامعه با نشانه های پررنگی از آنها روبرو هستیم. در حالی که برگزاری برنامه های نرم فرهنگی می تواند نقش تاثیرگذاری در پالایش روان مردم ایفا کند و مخاطبان را برای اجرای شایسته مسئولیت های اجتماعی آماده سازد.
پیمانی با اشاره به کارکردهای پنهان رویدادهای ادبی و نقش آن در تعالی جامعه افزود: جبهه گیری افکار عمومی در برابر رویدادهای فرهنگی در کمترین میزان خود قرار دارد و بواسطه مبانی هنری می توان نسبت به نقد ناهنجارهای اجتماعی و اصلاح آنها اقدام کرد.
او با اشاره به این موضوع که این رویداد در سطح ملی و با دعوت از اصحاب قلم، اندیشمندان فرهنگی و نویسندگان و مطابق با هویت تمام شهرها طراحی شده اظهار داشت: اگرچه آثار در این رویداد در اشاره به شهر صدراست، اما درحقیقت سمت و سوی آثار به سوی بازتعریف شهری مدرن با سبک ایرانی و اسلامی است که اکنون در تصور شهر آرمانی بنام صدرا مطرح می شود. از این رو آثار به دست آمده میتوان کاربردی ملی و فرا ملی داشته باشد.

مدیر برگزاری جایزه ادبی صدرا از اختصاص جوایز 20، 30، و 40 میلیون ریالی برای نفرات اول تا سوم و دهها جوایز غیرنقدی برای سطوح دیگر آثار خبر داد و افزود: علاقمندان می توانند

برای اطلاعات بیشتر به تارنمای http://ketab.shahrdari-sadra.ir/default.aspx یا با شماره تلفن های 07136407112 و تماس حاصل فرمایند.

نخسیتن جایزه ادبی شهر صدرا به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، حوزه هنری استان فارس، دانشگاه آزاد

اسلامی استان فارس، دانشگاه شیراز و بسیج هنرمندان استان فارس برگزار می شود.

 

 

از   4   رای
9.52

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.